Thursday , 21 February 2019

BASKETBOLL FEMRA, BERRANIJA LË VLLAZNINË PËR TIRANËN

Ecurisë jo shumë të mirë të ekipit të Vllaznisë në basketboll për femra i shtohet edhe një tjetër problem për stafin teknik të tij. Nga rradhët e kësaj skuadre është larguar ditët e fundit njëra nga lojtaret titullare,  pikërisht Edona Berranija. Ajo ka kaluar tashmë tek Tirana duke nisur edhe stërvitjen me të. Në një prononcim të dhënë, Berranija ka shpjeguar edhe arsyet që e çuan të largohet nga Shkodra.

Largimi i kësaj lojtareje i shton edhe më shumë problemet për trajnerin e Vllaznisë Rasha i cili ka edhe një element më pak me përvojë në rradhët e ekipit dhe padyshim që kjo do të ndikojë në ecurinë e mëtejshëm të rezultateve të tij.

Lexoni dhe kete

ADEMI: MUZEU SPORTIV DO NGRIHET, KA NISUR PUNA PËR TË

Premtimi i bërë prej kohësh për ngritjen e një muzeu sportiv nuk u realizua dot …