Friday , 25 September 2020

BASKETBOLL FEMRA, EKIPI PA STERVITJE

Ekipi i basketbollit tė femrave tė Vllaznisė nuk ėshtė duke bėrė njė paraqitje tė mirė nė kampionat e kjo natyrisht qė ka disa arsye. Ajo mė kryesorja ėshtė mungesa e pėrgatitjes fizike por edhe e lidhjes sė lojės tė basketbollisteve tė tij.

Duket diēka e pakuptimtė pėr njė ekip qė ka katėr javė qė e ka nisur kampionatin por kur bisedon me pjestarėt e tij, mėson mė shumė. siē e shikoni tė pranishme nė kėtė stėrvitje janė vetėm pesė vajza, ndėr tė cilat vetėm dy janė titullare tė formacionit bazė. Arsyen e kėsaj mungese e shpjegon trajneri Rajmond Rasha nė prononcimin e tij.

Orari i pėrcaktuar nga klubi pėr stėrvitjen nė pallatin e sportit nuk konsiderohet i favorshėm megjithatė nuk ka asnjė mundėsi pėr ta ndryshuar. Njė pjesė e vajzave janė studente dhe pikėrisht nė kėtė orar ata nuk mund tė jenė nė stėrvitje. Prandaj dhe trajneri e ka tė vėshtirė tė zhvillojė stėrvitjen siē duhet. Edhe nėse do tė bėjė njė test loje pėr t’u pėrgatitur me kundėrshtarin e rradhės, nuk ka se si ta bėjė me vetėm 5 vajzat qė ka tė pranishme nė kėto seanca. Skemat e Vllaznisė sė femrave duket se mėsohen dhe ushtrohen vetėm nė ditėn e ndeshjes dhe ky ėshtė njė absurditet por edhe realitet. Por pavarėisht kėtij problemi shumė tė madh, objektivi i kėtij ekipi nė sezonin aktual ėshtė futja nė katėr ekipet mė tė mira dhe mund t’ia dalė, kuptohet duke u stėrvitur mė shumė.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA LUAN NESER MIQESOREN E RADHES

Vllaznia ka zyrtarizuar miqesoren e radhes. Keshtu, kuqeblute do luajne neser ndaj Bylisit. Takimi do …