Monday , 26 October 2020

BASKETBOLL FEMRA: VLLAZNIA HUMB EDHE ME “GOGA BASKET”

Vllaznia n basketboll pr femra nuk ka arritur t fitoj as ndaj Goga Basket n ndeshjen e javs s dyt t kampionatit, at t luajtur n pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Ndonse n dy periodat e para, vendaset u munduan t rivalizojn me ekipin durrsak q sht edhe pretendent pr titull, srish nuk ia kan dal dhe n fund sht fiksuar rezultati 73 me 60 pr miket. Trajneri i Vllaznis Rajmond Rasha nuk sht prononcuar pas ndeshjes, sigurisht i mrzitur nga rezultati por edhe nga fakti q nuk po gjen zgjidhje plotsimi i skuads me vajzat e ekipit t t rejave. Ndrkoh, trajneri i Goga Basket, n prononcimin e tij ka vlersuar ekipin shkodran por nga ana tjetr, ka br t qart se pretendimi i ekipit q drejton sht padyshim fitorja e t tre trofeve t ktij sezoni.

Me kto dy humbjet n dy ndeshjet e para, Vllaznia n basketboll pr femra me shum siguri do ta ket t vshtir t arrij objektivin q ka kt sezon, pr t hyr n katrshen e ekipeve m t mira megjithat kampionati sht i gjat dhe nse rezultatet ndryshojn, ky mund t jet nj realitet.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PËRBALLË KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mËsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …