Wednesday , 2 December 2020

BASKETBOLL: VJEN EDHE AMERIKANI I DYT, SETH JACKSON

Ashtu si kishin premtuar, drejtuesit e shoqats s basketbollit t Vllaznis kan br realitet nj tjetr blerje. Bhet fjal pr nj tjetr amerikan. Lojtari I ardhur s fundi sht Seth Jackson, nj lojtar me cilsi shum t mira dhe q luan n pozionet 1 dhe 2. Ai tashm ka firmosur me Vllaznin dhe n ditt e para t janarit do tI bashkohet ekipit n strvitje. N kt mnyr, me ardhjen edhe t ktij basketbollisti, shkon n dy numri I amerikanve tek skuadra shkodrane por presidenti Dibra duket se nuk do t ndalet ktu sepse n janar pritet edhe nj tjetr.

Sa I takon blerjes s fundit, Jackson msohet se s fundi ka qen pjes e ekipit Balkan n Bullgari ndrsa m prpara ka luajtur n Amerik me Truman State. sht 23 vje, 1.91 metra I gjat dhe natyrisht q luajtja e tij n pozicionet 1 dhe 2, I prshtatet shum ekipit shkodran q kishte nevoj pr nj lojtar t till. Tashm mbetet pr tu par edhe se kush do jen dy lojtart e tjer q presidenti Dibra ka premtuar t sjell n skuadr dhe me t cilt do t mbyllet merkatoja e ktij ekipi q do t krkoj me ngulm titullin e katrt kampion rradhazi.

Marrja edhe e Xhekson sigurisht q e shton edhe m shum forcn e Vllaznia. Trajneri Gjeaj tashm ka m shum alternative n dispozicion dhe gjysma e dyt e kampionatit pritet me shum interes. Tirana vazhdon t forcohet me lojtar cilsor dhe po ashtu edhe Teuta mendohet t hyj srish n gar pr t marr lojtar t huaj. N nj aspekt t till, tashm mbetet pr tu par se cili do t jet ekipi q do t tregohet m I fort ndaj kundrshtarve pr t merituar titullin kampion t ktij sezoni.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen edhe pas …