BASKETBOLL: VLLAZNIA FITON 71- 65 NDAJ TIRANS

 

Tjetr fitore e Vllaznis n basketboll pr meshkuj por kjo e fundit me Tirann natyrisht q ka patur Brenda emocione por edhe ankth. Miqt nga kryeqyteti e kan mbyllur pjesn e par t takimit me 12 pik avantazh dhe kjo krijoi bindjen se do t ishin ata q do ta fitonin kt ndeshje. Por nuk do t ndodhte kshtu. N periodn e tre loja merr rrjedh tjetr. Shkodrant e fitojn at me 10 pik eprsi duke br q diferenca me kundrshtarin t ngushtohej n vetm dy pik. Do t duhej nj trepiksh i Gjokovi n minutat e fundit q Vllaznia t kalonte pr her t par n avantazh dhe at do t ruante pastaj deri n fund duke e mbyllur gjith takimin me rezultatin 71 me 65. Pr trajnerin Bledar Gjeaj ndeshja pati dy tabllo megjithat sipas tij, duhen rregulluar srish shum gjra n mnyr q skuadra t jet gati pr ndeshjet e plej- ofit ndaj po ktij kundrshtari

Faza e dyt e kampionatit ka pr t zhvilluar edhe javn e fundit t tij pr ti ln vendin m pas, ndeshjeve gjysmfinale t plej-ofit, aty ku Kamza Basket do t ndeshet me Teutn dhe Vllaznia do t prballet me Tirann pr t prcaktuar ksisoj iftin finalist t ktij kampionati.

Lexoni dhe kete

FUTBOLL FEMRA/ VLLAZNIA SHUMË PRANË TITULLIT KAMPION

Tjetër fitore e Vllaznisë në futboll për femra. Pasditen e së martës ajo ka fituar …