BASKETBOLL: VLLAZNIA FITON 90-51 MIQĖSOREN ME TEUTĖN

Me fitoren e thellė 90 me 51 nė favor tė Vllaznisė ėshtė mbyllur miqėsorja e luajtur ndaj Teutės sė Durrėsit pasditen e sė premtes nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Kjo ndeshje ishte njė test prove pėr ekipin shkodran nė prag tė ndeshjeve tė turit final tė Kupės sė Shqipėrisė qė zhvillohen pas 10 ditėsh nė Shkodėr dhe pėrballja me durrsakėt pritej me interes ngaqė ata kanė qenė shumė aktiv nė merkato duke u pėrforcuar me trajner malazez por edhe me sportistė tė tjerė.

Megjithatė nė fushėn e lojės Vllaznia nuk ka patur rivale dhe ndonėse trajneri Gjeēaj ka aktivizuar edhe gjithė lojtarėt e stolit, sėrish rezultati ka qenė i thellė. Vetė ai nė njė prononcim pėr mediat pas ndeshjes ėshtė shprehur i kėnaqur me paraqitjen e skuadrės sė tij sidomos nė pjesėn e parė.

Nė kėtė ndeshje tek durrsakėt nuk ka luajtur njė nga pikat mė tė forta tė tyre, Daliu por mungesa ka patur edhe tek Vllaznisė sepse Ndoja nuk ėshtė aktivizuar fare ndėrsa edhe amerikani Korej ka luajtur pak. Gjithsesi rezultati i thellė tregon pėr dominimin absolut tė shkodranėve ndaj kėtij kundėrshtari qė mendon tė jetė pretendent nė luftėn pėr titullin kampion.

Lexoni dhe kete

FSHB VENDOS: KAMPIONATI DO MBYLLET NƋ PARKET

NdonĆ«se gjysma e ekipeve pjesmarrĆ«se tĆ« kampionatit kombĆ«tar tĆ« basketbollit pĆ«r meshkuj kishin kĆ«rkuar qĆ« …