BASKETBOLL/ VLLAZNIA MERR EDHE AMERIKANIN E TRETË

Pas Nick Evans dhe Johnathan Hudson, Vllaznia e basketbollit të meshkujve ka zyrtarizuar paraditen e sotme marrjen e një tjetër amerikani. Këtë herë bëhet fjalë për Maurice Williams, I cili luan në pozicionin 2. Nga sa mësohet, ky lojtar sezonin e kaluar ka luajtur në Kosovë dhe më pas, ka kaluar një eksperiencë të shkurtër në Itali, ndërkohë që nga sot është pjesë e kuqebluve dhe në fillim të shtatorit, periudhë kur ekipi do të nisë stërvitjen, ai do të vihet në dispozicion të trajnerit Gospodinov.

Nga sa mësohet në njoftimin e shoqatës së basketbollit Vllaznia, drejtuesit e saj vijojnë negociatat edhe me lojtarë të tjerë dhe në ditët në vijim do të njoftohen edhe afrimet e rradhës. Skuadra kësisoj ka nisur të marrë formë. Tre amerikanët që kanë firmosur, rinovimi I Dodë Lekndreajt, fimra e mundshme me Robert Shestanin dhe po ashtu edhe ndonjë element tjetër që do të vijë, bashkë edhe me kontigjentin tjetër të skuadrës, do të formojnë ansamblin e duhur me të cilin Vllaznia do të futet në sezonin e ri, me pretendimet për fitimin e trofeve dhe po ashtu për të marrë pjesë në Ligën Ballkanike.

Vështirësitë që ekipi hasi sezonin e kaluar tashmë janë lënë përfundimisht pas dhe të gjithë po mendojnë dhe ëndërrojnë për një Vllazni ndryshe në sezonin e ri. Shpresat janë që të ndodhë kështu sepse këtë e tregojnë edhe përforcimet që po bëhen, duke filluar nga pankina dhe për të vazhduar me amerikanët që po firmosin.

Lexoni dhe kete

SITUATA TE VLLAZNIA, REAGON BASHKIA SHKODËR

NJOFTIM:Bashkia Shkodër po ndjek me shqetësim situatën e krijuar pranë KF Vllaznia, për shkak të …