Thursday , 3 December 2020

BASKETBOLL: VLLAZNIA MERR HAMATIN NGA KAMZA

Pas problemeve t shumta q shoqruan ekipin e basketbollit t meshkujve t Vllaznis, duket se m n fund ka lajme t mira pr t. Paraditen e s enjtes sht prezantuar blerja e par e ktij sezoni. Bhet fjal pr lojtarin Julian Hamati, q ka ardhur nga ekipi i Kamzs. Prezantimi i tij sht br nga trajneri Bledar Gjeaj dhe inspektori i klubit Astrit Zaganjori. Vet Hamati nuk ka patur dshir t flas shum n kt dit t par si basketbollist i Vllaznis por sht mjaftuar duke thn vetm dy fjal duke shpjeguar edhe arsyet pse zgjodhi kete skuader.

Ndrkoh trajneri Gjeaj vlerson vlerat e ktij lojtari dhe bn t ditur se n janar pritet t ket edhe t tjera ardhje n muajin janar.

Drejtuesit e Vllaznis bjn t ditur se n muajin janar do t firmosin edhe tre lojtar t tjer, nj nga kampionati shqiptar dhe dy t huaj. kto natyrisht q jan lajme t mira dhe duket se srish do t shohim n fush nj skuadr pretendente pr titullin e katrt kampion rradhazi.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen edhe pas …