Thursday , 1 October 2020

BASKETBOLL: VLLAZNIA MUND TEUTĖN. NĖ PRITJE TĖ PLAY OFF-IT

Vllaznia nė basketboll pėr meshkuj ka arritur njė tjetėr fitore nė kampionat. Kėtė herė ajo ka mundur ekipin e Teutės sė Durrėsit me rezultatin 89 me 68 nė ndeshjen e luajtur pasditen e djeshme nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Basketbollistėt shkodranė nuk e kanė vėnė asnjėherė nė dyshim fitoren e kėtij takimi teksa e kanė dominuar atė qė nga sekondat e para dhe deri nė fund. Perioda e parė e ndeshjes do tė mbyllej me shifrat 23 me 16 pėr vendasit qė nė periodėn e dytė nė fakt e ulin disi ritmin e lojės dhe kjo fitohet nga miqtė me rezultatin 22  me 13, ēka bėn qė Teuta tė shkojė nė pushimin e ndeshjes me njė avantazh prej dy pikėsh. Por vetėm kaq. Nė periodėn e tretė, do tė ishte Vllaznia qė do tė merrte frenat e lojės nė dorė dhe e fiton kėtė 10 minutėsh me rezutatin 29 me 12 dhe duket se fitorja tashmė ėshtė shumė pranė. Nė periodėn e fundit, tė fituar po nga Vllaznia 24 me 18, vetėm sa thellohet diferenca nė mes dy ekipeve dhe ėshtė ekipi shkodran qė nė kėtė mėnyrė e fiton krejt ndeshjen me 21 pikė diferencė kur nė fakt nisur nga dominimi nė fushė, ai duhej tė kishte qenė mė I thellė por shkodranėt si gjithmonė tregohen tolerantė ndaj kundėrshtarėve. Nė kėtė ndeshje, pikashėnuesi mė I mirė ishte basketbollisti I Vllaznisė Algert Gjonaj me 20 pikė dhe pas tij vinin amerikani Korej dhe Arra me nga 16 pikė tė shėnuar secili. Me fitoren e djeshme, Vllaznia ėshtė ngjitur nė kuotėn e 32 pikėve duke qenė 2 pikė larg Tiranės sė vendit tė tretė dhe tashmė kėto dy ekipe kanė filluar tė mendojnė pėr plej-ofin ku do tė ndeshen me njėri- tjetrin nė gjysmėfinale

 

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA E TIRANA NƋ ā€œRESHIT RUSIā€, POR PƋR TƋ PROTESTUAR

Kategoria Superiore e futbollit shqiptar vijon bojkotin dhe ndeshjet e javes se trete te saj …