Saturday , 24 October 2020

BASKETBOLL, VLLAZNIA MUND TIRANN DHE KAP KREUN. LIVE NE TV ROZAFA

Vllaznia n basketboll pr meshkuj mund edhe Tirann dhe rikthehet n krye t renditjes. N ndeshjen e luajtur pasditen e s shtuns n pallatin e sportit Qazim Dervishi, shkodrant kan fituar me rezultatin 78 me 67. Atmosfera n kt takim ka qen shum entuziaste, n pallatin e sportit t mbushur plot me tifoz dhe natyrisht q ata jan knaqur edhe me lojn e bukur t basketbollistve t Vllaznis t cilt e kan dominuar ndeshjen nga fillimi e deri n fund.

Diferenca e pikve madje n tre periodat e para ka shkuar ka qen gjithnj rreth 20 pik por n periodn e fundit, loja e vendasve ra disi dhe kjo bri q basketbollistt tiranas ta ngushtojn diferencn deri n 11 pik n fundin e takimit. Trajneri Bledar Gjeaj n fakt nuk ka qen I knaqur me kt diferenc piksh sepse dshironte nj fitore m t thell megjithat ai sht shprehur I knaqur pr lojn e zhvilluar dhe fitoren e arritur.

Edhe ndeshja Vllaznia- Tirana n basketboll sht transmetuar drejtprdrejt nga ana e televizionit Rozafa pr shikuesit e saj duke treguar se vazhdon t jet gjithnj pran tyre me t tilla transmetime cilsore.

Lexoni dhe kete

SUAD LICI IKËN, BENJAMIN NAKU ADMINISTRORI I RI I VLLAZNISË

Suad Lici nuk është më administrator i Vllaznisë. Largimi i tij nga drejtimi i klubit …