Sunday , 17 December 2017
Breaking News

BASKETBOLL, VLLAZNIA MUNDET NË SHKODËR NGA PARTIZANI

Vllaznia në basketboll për meshkuj ka bërë një hap të gabuar në ndeshjen e rradhës për kampionat teksa është mundur brenda në Shkodër nga Partizani me rezultatin 69 me 74. Të kuqtë e trajnerit Fagu e kishin marrë më seriozisht këtë ndeshje ndërkohë që tek basketbollistët vendas u vërejtën shenja vetëkënaqësie dhe ato zhvilluan një nga ndeshjet e tyre më të dobëta. Partizani në shumicën e kohës ka qenë gjithnjë në avantazh sepse lojtarët e tij shfaqën më shumë dëshirë dhe grintë në fushën e lojës ndërkohë që tek Vllaznia u vërejtën shumë gabime, çka e çoi atë drejt humbjes. Pas ndeshjes, kapiteni Ervin Berdica në prononcimin e tij për mediat ka evidentuar vetëkënaqësinë si një nga shkaqet që çuan në këtë humbje.

Nga ana tjetër, trajneri i Partizanit Arben Fagu u shpreh shumë i lumtur që Partizani fitoi brenda në Shkodër ndaj një skuadre si Vllaznia që i ka dhënë tonin basketbollit shqiptar këto vitet e fundit.

Partizani me këtë fitore vazhdon të jetë në krye të renditjes ndërkohë që shkodranët kanë zbritur tashmë në vendin e katërt megjithatë janë brenda objektivave të veta.

Lexoni dhe kete

BASKETBOLL, VLLAZNIA MUNDET EDHE NË KAMËZ

Pavarësisht deklaratave të trajnerit Gjeçaj se Vllaznia do të kishte objektiv fitoren e dy ndeshjeve …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin