Thursday , 3 December 2020

BASKETBOLLI, VLLAZNIA GATI EDHE AMERIKANIN E DYTĖ

Firma nė kontratė e para dy ditėve me amerikanin Derril Palmer, nuk do tė jetė e fundit pėr shoqatėn e basketbollit tė Vllaznisė. Drejtuesit e saj me nė krye presidentin Sokol Dibra janė duke kontaktuar edhe me basketbollistė cilėsorė tė cilėt pritet tė vishen kuqeblu nė ditėt e para tė janarit. Pas firmės nė kontratė me Palmer, njė tjetėr basketbollist amerikan mendohet tė firmosė kėto ditė me ekipin shkodran.

Emri i tij nuk bėhet i ditur megjithatė mėsohet se drejtuesit e Vllaznisė ia kanė bėrė tashmė ofertėn dhe pritet vetėm firmosja e kontratės prej tij. Ky do tė jetė basketbollisti i dytė amerikan qė do tė vishet kuqeblu por nuk do tė jetė i fundit. Drejtuesit e shoqatės kanė nė planet e tyre edhe marrjen e njė tė treti megjithatė duhet pritur. Por pėrveē tre amerikamėve, po bisedohet edhe me njė lojtar tė kampionatit shqiptar dhe me shumė tė ngjarė edhe ai do tė bėhet pjesė e Vllaznisė nė janar. nė kėtė mėnyrė me kėto pėrforcime, ekipi shkodran pritet tė jetė shumė mė i fortė dhe rivalizues pėr titullin kampion deri nė fund.

Ai sigurisht qė do ta kėrkojė me ngulm deri nė fund titullin e katėrt dhe kjo mund tė jetė plotėsisht e realizueshme. E rėndėsishme ėshtė qė sportdashėsit shkodranė do tė kenė pse tė kthehen sėrish nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi” pėr tė ndjekur nga afėr emocionet qė do tė dhurojė sėrish ekipi i basketbollit tė meshkujve tė Vllaznisė.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon tĆ« fitojĆ« nĆ« kampionat dhe tĆ« kryesojĆ« me meritĆ« renditjen edhe pas …