Saturday , 24 October 2020

BAY-PASSI NE SHKODER, I LENE NE HARRESE

Projekti per zbatimin e tij nisi para disa vitesh, por mesa duket duhen pritur edhe disa vite te tjera qe bay-passi ne qytetin e Shkodres te perfundoje. Ndodhet prane Ures se Vjeter te Bunes, por nuk ka nje vemendje nga qeveria, e ndersa gjendja po perkeqesohet cdo dite. Bay-passi ne Shkoder po i prish pamjen liqenit dhe prania e madhe e zhavorit largon edhe qytetaret apo turistet qe te kalojne disa ore prane pedonales se Molos. Qytetaret shkodrane kerkojne te dijne se ku kane perfunduar fondet dhe te ndertohet bay-passi ose te largohet zhavori.

Gjithashtu, mbeturina te shumta ndodhen prane ketij bay-passi, cka mund te krijoje nje shqetesim serioz per qytetaret sidomos gjate sezonit te veres.

Lexoni dhe kete

100-VJETORI I LINDJES SË SHËN GJON PALIT TË DYTË

Kisha Katolike Shkodër ka organizuar një meshë pasditën e së enjtes me rastin e 100-vjetorit …