Wednesday , 12 August 2020

BE: I KEMI SYTE NGA POLITIKA SHQIPTARE

Shpresa te medha per miratimin e reformes ne drejtesi kane vecanarisht nderkombetaret. Shefi i Operimeve te bashkimit europian ne vendin tone Yngve Engstroem tha se pas miratimit te reformes do te behet edhe vleresimi pararpak ne baze te te cilit do te shihet edhe ftesa e vendit tone per te qene pjese e Bashkimit Europian.

Kritik ndaj reformave te qeverise ka qene shefi i operimit te bashkimit europian i cili tha se ka mjaft pune per tu perfunduar keto reforma.

Engstroem u shpreh se mos dakortesia mes paleve do te ishte nje zhgenjim i madh pasi kane qene vete partite politike te cilat kane rene dakort per miratimin e reformes ne drejtesi duke i dhene nje shans te madh mundesise se negociatave per hyrjen ne bashkimin europian

Lexoni dhe kete

BASHA: TURIZMI, DEGA MË E GODITUR NGA PANDEMIA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, publikon pamje të plazheve të boshatisur, pasi sipas tij, …