Wednesday , 30 September 2020

BECI: SITUATA ME COVID-19 NË SHKODËR ËSHTË PROBLEMATIKE

Situata në Shkodër është problematike nga Covid-19, teksa është rrethi i dytë më i prekur në Shqipëri. Një gjë e tillë pranohet edhe nga vetë drejtori rajonal i Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor Shkodër, Astrit Beci, gjatë një prononcimi për Tv Rozafa.

Sipas Becit, sado e madhe të jetë puna e mjekëve duhet të jemi të ndërgjegjshëm për këtë luftë përballë pandemisë. Ai flet edhe për grumbullimet në evenimente të ndryshme, kryesisht të rinjve, dhe kishte një thirrje.

I pyetur për numrin e tamponëve që janë në dispozicion, Beci përgjigjet…

Shkodra shënon pothuajse çdo ditë raste të reja të përsonave të infektuar, ndërkohë ka pasur edhe viktima.

Lexoni dhe kete

NË MJERIM 10 MUAJ PAS TËRMETIT

Fran dhe Bardhe Krosi nga fshati Bushnesh, një zonë që ndan Kurbinin me Krujën, janë …