Thursday , 1 October 2020

BEKIM BALAJ FIRMOS NĖ RUSI ME TEREK GROZNY

Sulmuesi shkodran Bekim Balaj qė nga mbrėmė ka gjetur njė skuadėr tė re pėr tė vazhduar karrierėn e tij. Pėr tre sezonet e ardhshme ai do tė jetė pjesė e ekipit rus Terek Grozni. Marrėveshja nė mes dy klubeve ėshtė arritur dhe 23 vjeēari ka hedhur firmė nė kontratė duke lėnė Rijekėn nė Kroaci pas 6 muajsh aktivizimi atje. Ish- sulmuesi i Vllaznisė nė kėtė mėnyrė ka siguruar njė tjetėr ekip pėr tė vazhduar karrierėn e tij. Transferta nga Kroacia nė Rusi, i ka kushtuar klubit tė Terek Groznit njė shumė prej 800 mijė eurosh. Tė paktėn kjo ėshtė shuma qė deklarohet, pa llogaritur pastaj atė qė do tė pėrfitojė vetė lojtari nė tre vitet e qėndrimit atje.

Karriera e Balės nė kėtė mėnyrė rregjistron ekipin e tij tė gjashtė jashtė Shqipėrisė teksa mė parė ka luajtue edhe Turqi, Ēeki, Poloni, Sllovaki dhe sė fundi nė Kroaci. Loja e tij e mirė kudo me klubet ku ka luajtur apo dhe paraqitjet pozitive me kombėtaren shqiptare, kanė bėrė qė ai tė jetė nė merkato vazhdimisht.

Bekim Balaj sė fundi ėshtė i grumbulluar edhe pėr Kampionatin Europian nga ana e trajnerit De Biazi qė vazhdon tė besojė tek ky futbollist. Pikėrisht kjo gjė ia ka rritur edhe mė shumė vlerėn dhe vetė lojtari ka premtuar tė bėjė mė tė mirėn e tij nė kėtė eveniment historik ku do tė marrė pjesė. Menjėherė pas pėrfundimit tė Europianit, ai do tė kalojė disa ditė pushimi pranė familjes sė tij nė Shkodėr dhe mė pas do tė niset menjėherė drejt Rusisė pėr tė nisur stėrvitjen me ekipin e tij tė ri.

 

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA E TIRANA NƋ ā€œRESHIT RUSIā€, POR PƋR TƋ PROTESTUAR

Kategoria Superiore e futbollit shqiptar vijon bojkotin dhe ndeshjet e javes se trete te saj …