BELIND KĖLLIĒI JA DOLI TĖ FITOJĖ NĖ SHKODĖR

Belind Kėlliēi ja doli tė fitojė nė Shkodėr me njė diferencė prej 400 votash mė shumė pėrballė kandidatit tjetėr pėr kreun e Forumit Rinor tė Partisė Demokratike Ervin Salianji, i cili deri para kėtij debati kryesonte garėn. Ata paraqitėn platformat e tyre pėr angazhimin e tė rinjve nė politikė nė teatrin “Migjeni” nė Shkodėr, i cili ėshtė qyteti i shtatė ku kandidatėt kanė pėrballur idetė. Kandidatja e tretė, e vetmja vajzė e kėsaj gare, Oriela Nebiaj – zėdhėnėse e Partisė Demokratike mundi tė marrė vetėm 88 vota pėrballė 809 tė Kėllicit dhe 297 pėr Salianjin.

“U jam mirėnjohės jo vetėm 809 tė rinjėve qė votuan pėr mua por edhe tė rinjėve tė tjerė qė votuan pėr dy kandidatėt e tjerė. Vėrshimi i mijėra tė rinjėve qė votuan dhe atyre qindra qe nuk patėn mundėsi, tregon besim te Partia Demokratike, lidershipi i saj, te vlerat e demokracisė qė mbart kjo parti. Entuziazmi dhe energjia juaj ėshtė sinjal i fortė pėr tė ardhmen tonė tė pėrbashkėt.”

 

Tashmė, kandidati Belind Kėlliēi e ka pėrmbysur diferencėn qė kishte krijuar Salianji duke kryesuar garėn me rreth 350 vota ne total.

Lexoni dhe kete

REFORMA ZGJEDHORE, REAGON PƋRSƋRI ILIR META

NdĆ«rsa publikoi njĆ« shkrim tĆ« BB-sĆ« qĆ« thoshte se nga kriza e COVID ShqipĆ«ria do …