Saturday , 5 December 2020

BELISHA: VLLAZNINË E SHOH PËR MESIN E TABELËS SË RENDITJES

16 blerje dhe shumë entuziasëm, por Vllaznia duhet të qëndrojë me këmbë në tokë.

Ish- futbollisti i saj Amarildo Belisha dhe gazetari sportiv Admir Uruçi janë të mendimit se skuadra objektiv këtë sezon duhet të ketë mesin e artë të tabelës së renditjes.

Një gjë të tillë e kanë shprehur mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” në televizionin Rozafa ku kanë qenë të ftuar…

Pjesë e këtij emisioni përmes lidhjes me skype ka qenë edhe futbollisti 17 vjeçar me origjinë nga Vermoshi Mario Mitaj i cili dy ditë më parë bëri bujë në Greqi me aktivizimin si titullar me ekipin e AEK të Athinë.

Po ashtu, pjesë e emisionit është bërë edhe atletja e mirënjohur Vera Bregu që përmes një lidhje të drejtëpërdrejtë nga Suedia, ka folur për figurën e trajnerit të saj Vildan Tufi, duke e vlerësuar si një njeri dhe trajner të jashtëzakonshëm.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA TË SHTUNËN NDAJ BYLISIT NË “LORO BORIÇI”

Pas asaj me Kukësin, Vllaznia do të luajë një tjetër ndeshje në shtëpi. Kështu, në …