Wednesday , 25 November 2020

BEQAJ: I PA KËNAQUR NGA PËRFORMANCA E KËSHILLIT BASHKIAK SHKODËR

“Nuk jam i kënaqur me jetën politike që bënë Këshilli Bashkiak i Shkodrës sot”. Ka qenë kjo deklarata e deputetit të Partisë Socialiste të Shkodrës Ilir Beqaj njëherësh edhe i deleguar i Kryesisë së PS-së për Qarkun e Shkodrës.

I ftuar në emisionin “Autochthonous” në TV Rozafa Beqaj shprehu rezerva edhe për punën e drejtorive në Shkodrës…

Ndërsa i pyetur nëse po bëhen gati për zgjedhjet lokale që pritet të dekretohen në muajin shkurt nga Presidenti ai shprehet se po punohet në këtë drejtim….

Ilir Beqaj foli edhe për riorganizimin e Partisë Socialiste të Shkodrës, ku u shpreh se gjitha përpjekjet që po bëhën në këtë fazë është në shërbim të 25 prillit që është edhe data e zgjedhjeve.

Lexoni dhe kete

KRYEKOMUNARI I MITROVICËS NË KRAH TË LIDERIT TË PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur këtë të hënë në një takim kryekomunarin …