Monday , 20 September 2021

BEQAJ TAKIME ME BLUZAT E BARDHA TE SHKODRES

Tashme edhe spitali rajonal i Shkodres mund t ofroje pr pacientt e tij proteza ortopedike falas si dhe pacientet me semundje onkologjike mund te kryejne kimioterapine ne kete spital. Ky fakt sht br I ditur nga ministri i Shendetsis Ilir Beqja gjat nj vizite n spitalin e metropolit verior.

Ministri Beqaj diskutoi edhe me mjeket n lidhje me ndryshimet n kodin penal pr prgjegjsin e mjekve n zbatimin e misionit t tyre.

Sipas bluzave te bardha kto dy investime t rndsishme pr spitaline e Shkodres do ti sherbejn jo vetm pacientve n kt qytet, por t gjith qarkut.

Lexoni dhe kete

LEZHE, NE RADHE PER TE PAGUAR ENERGJINE ELEKTRIKE

Pagesa e faturavë të energjisë elektrike është kthyer në sfidë për qytetaret në Lezhë. Prej …