Tuesday , 16 August 2022

BERISHA: 11 DHJETORI DO TË JETË FILLIMI I REVOLUCIONIT PAQËSOR

Pavarësisht vendimit të Bashës për mbledhjen e Kuvendit më 18 dhjetor, Sali Berisha ka theksuar edhe njëherë vendimin e tij për mbledhjen më 11 dhjetor.

Duke e quajtur Bashën peng të Ramës, Berisha tha se 11 dhjetori do të jetë vetëm fillimi. Lëvizjen e tij, Berisha e konsideron ‘revolucion paqësor’ dhe askush nuk mund të luajë me të.

Berisha pranon propozimin e Kryetarit të Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka, për të zgjidhur konfliktin në PD me negociata.

Deklaratat erdhën pas vendosjes së mbledhjes të Kuvendit Kombëtar të PD me 18 dhjetor.

Lexoni dhe kete

PD: BORDET E TRANSPARENCËS BASHKËPUNËTORË NË VJEDHJE

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Bordit të Transparencës përsa i përket lëvizjes në çmime të …