BERISHA: ASGJE NUK E PENGON REFORMEN PER TU VOTUAR

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur pr gazetart jasht salls s Parlamentit n lidhje me ngrin e krijuar pr reformn n drejtsi.

Berisha u shpreh se aktualisht asgj nuk e pengon kt reform pr t kaluar n Parlament dhe pr tu votuar, ndrsa nuk ka dashur t bj m shum komente pr shkak se negociatat jan n zhvillim.

Ka negociata dhe un nuk dua t ndikoj. Dshmitar i 100% i besueshm sht Ylli Manjani, q sdo ti lejonte vetes kurr t dilte n krah t Bylykbashit dhe t pohonte se negociatori i z.Rama sht dakord.

Nj rilinds m ka drguar sot nj mesazh. Un po them far thot socialisti. Fakti q ai po sillet dhe po bn gjithka pr t mos u votuar kjo reform, tregon q ai ka skem tjetr. Koha po vjen pr t dal e vrteta. Ne jemi pr reform, jemi t gatshm t votojm edhe sot pasdite reformn e dakordsuar, u shpreh ish-Kryeministri Sali Berisha.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …