BERISHA: BANDAT JANE SUPERFUQI, SEPSE KANE KRYEMINISTRIN ME VETE

“Bandat nuk janë supërfuqi por në këtë rast janë të tilla sepse kanë kryeministrin me vete.” Deklarata erdhi nga ish-kryeministri i vendit tonë dhe njëkohësisht deputeti i Partisë Demokratike, Sali Berisha. Pas mbledhjes së jashtëzakonshme në Shkodër, Berisha u shpreh se forcat politike dhe qytetarët duhet të përdorin çdo mjet për të larguar një qeveri kriminale siç është kjo që po drejton Shqipërinë.

Por, Berisha ka edhe një thirrje për qytetarët shqiptarë.

Mbrëmjen e së hënës, opozita zhvilloi një mbledhje në qytetin e Shkodrës për të përcjellur mesazhin e saj në luftën kundër krimit dhe largimin e kryeministrit Rama.

Lexoni dhe kete

BASHA, TAKIM ME DHOMËN E TREGTISË DHE INDUSTRISË

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar këtë të dielë me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë për …