Wednesday , 12 August 2020

BERISHA: JU TREGOJ UNE SI E VURI PASURINE BAZHDARI!

Kryeminitri I Shqipris Edi Rama mbi regjistrimet e publikuara nga ish kryeministri Berisha. Nga foltoria e kuvendit kryeministri pranoi se n takimin e organizuar n Shkodr ishin t pranishm dhe drejtor t administrats, por jan vetem ato drejtor q jan pjs e strukturave t Partis Socialiste.

Partia Socialiste n njoftimet e mparshme ka mohuar q n takim t ishin drejtor t administrats dhe kishte pohuar se ishin vetm drejtor t fushatselektorale.Deputeti Paulin Sterkaj pohoi se n takim ishin 12 drejtor.

Ish kryministri Berisha pohoi se regjistrimet do ti drgohen n kancelarit prndimore ndrsa sulmoi kandidaten socialiste pr kryetare t bashkis s Shkodrs, Keti Bazhdari se e ka vn pasurin duke krcnuar t dashurin e saj.

Reagimi nga foltorja e kuvendit e seancs parlamentare e 7 majit 2015, erdhi pas deklarats s deputetit t PS-s Paulin Sterkaj ku u shpreh optimist se Keti mund t fitonte zgjedhjet me 21 Qershor.

Lexoni dhe kete

BASHA: TURIZMI, DEGA MË E GODITUR NGA PANDEMIA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, publikon pamje të plazheve të boshatisur, pasi sipas tij, …