Saturday , 27 November 2021

Beselidhja e plote drejt Ulqinit

Lezhjanet e beselidhjes do te zhvillojne fazen pergatitore ne ulqin, ndersa ndjehen te kompletuar ne te gjitha repartet e saj. Para nisjes drejt ulqinit trajneri ridvan kulli ka konfirmuar edhe njehere se merkatoja konsiderohet e mbyllur per ta, dhe se do ti jepet rendesi pregatitjes fizike dhe konsolidimit te ekipit, sidomos ne situatat para porte.

Edhe per kapitenin Gruda dhe mbrojtesin Jakupi beselidhja eshte e konsoliduar dhe se jane zgjidhur te gjitha problemet e hasura para pushimeve dimerore.

Gjate merkatos se janarit lezhjaneve u jane bashkuar 6 futbolliste qe vine nga liga superiore dhe ekipe elite ne serbi dhe mal te zi. Pjese e beselidhjes gjate merkatos te fundit jane bere Portieri Bejtje, Mbrojtesit Semina dhe Usumovic, Mesfushoret Manuka dhe Erkocevic si dhe sulmuesi Bajic. Keto perforcime jane prova e objektivit te lezhjaneve qe synojne ligen superiore.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA ME PËRBËRJE TË PLOTË NDAJ LAÇIT

Vllaznia vijon përgatitjet për ndeshjen e rradhës, atë që do të luajë ditën e shtunë …