BESELIDHJA FITON DERBIN NDAJ SHENKOLLIT

Ekipi lezhjanė i Besėlidhjes ka fituar lehte derbin ndaj Shėnkollit, pėrballė njė skuadre pa objektiva dhe tė pa motivuar.Ndeshja e luajtur pasditen e djeshme nė shenkoll u mbyll me rezultatin 1 me 3 duke bėrė qė Beselidhja tė siguroje tre piket e radhes.Fillimisht loja nisi e qetė, por shumė shpejt futbollistet e Besėlidhjes u vunė nė sulm, duke patur disa raste pėr tė shėnuar.

Nė minuten e 39 janė miqt qė sumojne dhe Ajazi pengohet nė zonen mike, duke fituar njė penallti qė e kthen vete nė gol nė minuten e 40.Tre minuta mė vonė ėshtė sėrish Ajazi qė dyfishon rezultatin, duke e ēuar ekipin e tijė tė qetė nė dhomat e zhveshjes.Pjesa e dyte e takimit nisi disi e qetė, por me raste dhe gola.Shume shpejt loja kalon nė pronesi tė Besėldhjes dhe ėshtė Marashi qė dėrgon topin nė rrjete, duke trefishuar rezultatin.

Pas golit tė trete kur dukes se gjithēka do tė pėrfundote me kėtė rezultat ėshtė Danaj i cili shėnon pėr Shėnkollin nė minuten e 75 nga pika e 11 metershit dhe gjithēka dhe i gjithė takimi mbyllet me fitoren e lezhjaneve.

Me kėtė fitore diferenca ndėrmjet Kamzes sė vendit tė parė dhe Besėlidhjes sė vendit tė dytė shkon sėrish nė dy pikė dhe kėtė jave pritet njė pėrballje spektakolare nė Lezhės mes dy ekipeve.

Lexoni dhe kete

“VLLAZNIA B” NESƋR SYNON PIKƋ NƋ PESHKOPI NDAJ KORABIT

Pas pushimit javĆ«n e kaluar pĆ«r shkak tĆ« kalendarit, “Vllaznia B” rikthehet tĆ« luajĆ« kĆ«tĆ« …