Sunday , 27 September 2020

Beselidhja fiton perballe Mamurrasit, ne vend te dyte!

Fitorja e beselidhjes ne transferten perballe Mamurrasit ka legjetimuar akuzat qe presidenti i lezhjaneve Gjok Noka pati hedhur ndaj ish trajnerit sinan bardhi per shitje ndeshjesh. Beselidhja mori fitoren e radhes ne derbin ndaj mamurrasit e konsideruar sfida e javes. Rastit qe vendasit e mamurrasit paten ne minuten e 3 me ane te fonsekes i pergjigjet beselidhja qe merr ne dore frenat e lojes dhe kunderpergjigjet me sulme te vazhdueshme. N minuten e 22, gjorgjevic fut ne zonen e mamurrasit nje goditje denimi nga e majta e sulmit , Baji krcen duke kapur topin dhe e dergon ne rrjete, por uditrisht virojtsi e anullon pr pozicion jasht loje. Lezhjanet intesifikikojne sulmet e tyre duke vene ne trysni mamurrasin. Ne minuten e 32, pas nj sulmi nga e majta mbrojtsi Semina lshon nj top pr Baji, i cili e godet dhe prplaset me portierin duke e kthyer n loj topin. Mbrojtja vendase e largon topin m n thellsi, por mesfushori snaiper Altin Hoxha nga nj largsi rreth 30 m lshon nj siluete duke e tundur rrjetn e Mamurrasit dhe 1-0 pr Beselidhjen. Me kt rezultat n favor t Beslidhjes mbyllet fraksioni i par i lojes.

Edhe pjesa e dyt foli me shume pr Beslidhjen, por rezultati nuk ndryshon. Nervozizmi i vendasve eshte i dukshem dhe ne minuten e 72 mbrojtesi mihani godet me take Manuken dhe kryesori enea jorgji akordon karton te kuq e ne kete menyre Mamurrasi mbetet me 10 futbolliste. Asnje me shume deri ne perfundim te takimit dhe beselidhja tani pozicionohet ne vendin e dyte dhe vetem me 2 pike larg vendit te pare. Fitorja ne mamurras ka qene e fryshme edhe nga ana ekonomike per lezhjanet qe jane shperblyer nga presidenca. E vecante e ketij takimi ka qene edhe udhetimi drejt mamurrasit i mbi 700 tifozeve lezhjane, duke qene nje tjeter mbeshtetje per ekipin lezhjane.

Me fitoren ne mamurras, beselidhja e mbyll pozitivisht fazen e dyte dhe tashme sheh drejt kreut te renditjes duke ecur drejt superliges.

Lexoni dhe kete

DREJTUESIT E ATLETIKËS MBËSHTETJE MORALE VILDAN TUFIT

Trajneri i mirënjohur i atletikës Vildan Tufi prej disa kohësh nuk po kalon një gjendje …