BESELIDHJA GATI PER ÇDO EKIP

Pas nderprerjes se papritur te kampionatit te kategorise se pare nga federata shqiptare e futbollit pershkak te mos shlyerjes se detyrimeve nga disa klube, per lezhjanet e Beselidhjes nuk ka perbere aspak buje. Kampi lezhjane e sheh si një mundësi më shumë këtë shtyrje, pasi traineri Samuel Nikaj ka shumë pak kohë në pankinën e Besëlidhjes dhe kjo do ti mundesoje me shume njohje me ekipin para perballjes me mamurrasin ne fushen e ketyre te fundit.
Per trajnerin Nika skuadra e drejtuar prej tij ne fakt eshte e gatshme ne cdo moment qe do te startoje serish faza e dyte e kampionatit. Besëlidhja ka patur nje pregatitje intensive duke qene se do te kene nje perballje te veshtire me mamurrasin dhe ku kerkohet vetem fitore. Forma qe gezon ekipi i Beselidhjes duket se ka kenaqur edhe trajnerin Nikaj sipas te cilit shtyrja e kampionatit do te beje qe disa futbolliste te ardhur rishtas tek Beselidhjes te kene mundesi per te marre ngarkesën e duhur deri në rinisje te fazes se dyte te kampionatit.
Besëlidhja ka në dispozicion një kontigjent mjaft të konsoliduar futbollistësh me kualitet Superlige, ndaj edhe trajneri Nikaj eshte mjaft optimist për realizimin e objektivit. Pershkak te pezullimit te perkohshem te kampionatit, beselidhja ka organizuar zhvillimin e nje miqesoreje ndaj ekipit B te vllaznise.

Lexoni dhe kete

FSHB VENDOS: KAMPIONATI DO MBYLLET NĂ‹ PARKET

NdonĂ«se gjysma e ekipeve pjesmarrĂ«se tĂ« kampionatit kombĂ«tar tĂ« basketbollit pĂ«r meshkuj kishin kĂ«rkuar qĂ« …