BESELIDHJA S’DI TE FITOJE NE LEZHE

Lezhjanët e Besëlidhjes nuk kanë shkuar më shumë se barazim pa gola në ndeshjen e luajtur dje në Lezhë përballë Kastriotit. Të parët ishin krutanët që e dhanë sinjalin për gol, duke u futur rrezikshem në zonen lezhjane, por që ishte mbrojtja që i pengoj. Më pas Besëlidhja e merre veten dhe hidhet në sulm, por pa arritur që të shënoje dhe pjesa e parë e lojës mbyllet me rezultatin 0 me 0.

Fraksioni i dytë i lojes nisi eger për të dyja skuadrat të cilat rrezikuan disa herë porten e njëra tjetres. Pavarësisht shumë rasteve asnjëra skuader nuk arriti të shënojnë dhe i gjithë takimi u mbyll në barazim pa gola.

Me këtë barazim lezhjanet i humbin njeherë e mirë shpresat për superiore, ndërsa Kastrioti po vijon rrugëtimin drejt ligës së parë.

Lexoni dhe kete

ZHVILLOHET EDICIONI I XVII-të i TURNEUT “NËNË TEREZA” NË XHUDO

Për të 17-tin vit me rradhë në Shkodër është zhvilluar turne ndërkombëtar i moshave në …