Friday , 23 October 2020

BICAJ: PARTIZANI I FORT POR NE DO LUAJM PR FITORE

Pas fitores me Teutn pr Kup, Vllaznia do t synoj nj tjetr rezultat pozitiv. Kt her n takimin ndaj Partizanit pr kampionat, takim ky q do t luhet pasditen e s diels n orn 17.00 n stadiumin “Selman Strmasi” t kryeqytetit. T kuqt kan objektiva serioze pr t fituar titullin kampion kt sezon dhe natyrisht q do t krkojn me do kusht fitoren n kt ndeshje, por edhe Vllaznia do t hyj n fush me objektiv t qart pr t fituar. I ktij mendimi ka qen mbrojtsi i saj Ditmar Bicaj n nj prononcim pr mediat.

N ndeshjen e nesrme, trajneri Cungu nuk do t ket t gatshm futbollistt Cicmil, inari, Kruja dhe Kapaklija pr shkaqe dmtimesh megjithat, pavarsisht ktyre mungesave, kuqeblut do mundohen t marrin pik sepse kampionati po hyn n nj faz shum interesante dhe gara po ashprsohet gjithnj e m tepr.

Lexoni dhe kete

BELISHA: VLLAZNINË E SHOH PËR MESIN E TABELËS SË RENDITJES

16 blerje dhe shumë entuziasëm, por Vllaznia duhet të qëndrojë me këmbë në tokë. Ish- …