Wednesday , 3 March 2021
Breaking News

BICAJ: VLLAZNIA DUHET TĖ KUALIFIKOHET NDAJ TEUTĖS

Ndeshja e sė mėrkurės pėr kupė me Teutėn ėshtė shumė e rėndėsishme pėr Vllaznisė sepse asaj i duhet fitorja pėr tė hedhur hapin e kualifikimit pėr nė gjysmėfinale. Pėr kėtė arsye, kuqeblutė do tė ishin tė kėnaqur edhe me njė fitore 1-0 nė ndeshjen qė do tė luhet nė “Loro Boriēi”. I kėtij mendimi ėshtė mbrojtėsi i kėsaj skuadre Ditmar Bicaj nė njė prononcim tė tij pėr mediat ditėn e sotme.

 

Mbrojtėsi shtatėlartė ka folur edhe pėr kampionatin duke thėnė se Vllaznia nuk do tė rrezikojė. Ai njėkohėsisht, u ka bėrė thirrje tifozėve tė jenė tė pranishėm nesėr nė stadium pėr ta mbėshtetur skuadrėn e tyre tė zemrės ajo ka nevojė pėr ta.

Takimi Vllaznia- Teuta do tė luhet tė mėrkurėn nė orėn 14.00 nė stadiumin “Loro Boriēi” dhe natyrisht qė kjo ndeshja ka shumė rėndėsi pėr tė ardhmen e skuadrės shkodrane nė Kupėn e Shqipėrisė, trofeu i vetėm ku ajo mund tė pretendojė ende pėr ta fituar atė.

Lexoni dhe kete

PRIVATIZIMI I KLUBIT TƋ FUTBOLLIT VLLAZNIA, ISH PRESIDENTI VALTER FUSHAJ TREGON SHKELJET E BASHKISƋ PƋR ANKANDIN

9 marsi pritet tĆ« jetĆ« njĆ« ditĆ« e rĆ«ndĆ«sishme pĆ«r klubin e futbollit Vllaznia pĆ«rsa …