Breaking News

“BILBILAT E VEGJEL TE SHKODRES KENDOJNE 2018”

Jane zhvilluar 3 netet finale te “Bilbilave te Shkodres kendojne”. Femijet e shkollave 9-vjecare kane konkuaruar me dt 4, 5 dhe 6 Maj te ndare sipas moshave. Secila prej neteve ka dhuruar emocione te vecanta per publikun ku femijet kane shprehur talentin e tyre permes kenges. Nje tradite tashme 23-vjecare ka mbyllur netet finale me konkurimin ne pasditen e se dieles, ku juria shpalli edhe fituesin e kesaj mbremje.

Ky eveniment me drejtor spektakli Kujtim Alin, Mjeshter i Madh dhe udheheqes artistik Ermir Zoga organizohet cdo vit nga Qendra Kulturore e Femijeve Shkoder ne bashkepunim me Drejtorine Arsimore dhe me mbeshtetjen e Bashkise Shkoder. Per publikun e gjere te 3 netet finale, por edhe fazat gjysmefinale do te vijne te transmetuara ekskluzivisht nga Televizioni Rozafa, si media partner prej shume vitesh i ketij kompeticioni te rendesishem te konkurimit te femijeve ne fushen e kenges.

 

Lexoni dhe kete

“JUGORI” I FASBINDER, PREMIERE ME 21 DHJETOR NE TEATRIN “MIGJENI”

“Jugori” i shkruar nga Rainer Werner Fassbinder do vij si premire ne Teatrin “Migjeni” ne …