Sunday , 25 October 2020

BILETAT E SHQIPRI- IZRAEL, KTHEHET NORMALITETI N SHKODR

Nj dit m par njerzit kan shfaqur zemrimin e tyre n lidhje me mosmarrjen e nj prgjigje ng sportelet e shitjes s biletave, madje duke akuzuar edhe Federatn e Qeverin se gjithka ka qen e qllimshme me Shkodrn dhe shkodrant.

Por ditn e sotme, gjrat kan qen krejt ndryshe. Q nga ora 10.00 dy sportele jan hapur pran stadiumit “Loro Borii” pr t pritur tifozt q do t konvertonin biletat e ndeshjes Shqipri- Izrael. Sipas punonjsve t firms q merret me biletat, shumica e tifozve, rreth 90 pr qind e tyre, duan q t marrin parat e biletave t blera sepse nuk kan dshir t shkojn n Elbasan pr t par ndeshjen t shtunn, ndrsa vetm 10 pr qind e tyre marrin biletat e reja n mnyr q t mos e humbasin kt ndeshje.

E rndsishme sht q problemi dhe kaosi i krijuar me ndryshimin e vendit se ku do t zhvillohet kjo ndeshje, mori fund. Sportdashsit shkodran edhe kt her kur patn mundsi q t blejn nj bilet pr t par kombtaren shqiptare, nuk e patn shansin t’i shohin n fush t besuarit e De Biazit. E rndsishme tashm sht q ata t fitojn ndaj Izraelit.

Lexoni dhe kete

SUAD LICI IKËN, BENJAMIN NAKU ADMINISTRORI I RI I VLLAZNISË

Suad Lici nuk është më administrator i Vllaznisë. Largimi i tij nga drejtimi i klubit …