Tuesday , 18 January 2022

“BLLOKIM PRONE DHE NDALIM I HYRJES NË SHBA”

Ambasadorja e SHBA-ve ne vendin tone, Yuri Kim, ka dhënë mesazhe të forta pas urdhrit ekzekutiv të presidentit Joe Biden që përfshin Ballkanin Perëndimor, i cili parashikon bllokimin e pronave dhe ndalim të hyrjes në SHBA të personave që kontribuojnë në destabilizimin e Ballkanit Perëndimor.

Ambasadorja Kim kërkoi dyfishim të përpjekjeve në luftën kundër korrupsionit në vendin tonë.

Ndër të tjera, ambasadorja Kim theksoi se SHBA do mbështesë Shqipërinë për të ndërtuar një vend më të sigurt dhe më të begatë.

Lexoni dhe kete

KRYESIA E PD PËRJASHTON SALI BERISHËN NGA PARTIA

Kryesia e PD ka përjashtuar nga Partia Demokratike ish-kryeministrin Sali Berisha dhe disa anëtarë të …