Breaking News

BLLOKIMI I FONDEVE PËR BASHKINË SHKODËR, REAGON ADEMI

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka reaguar menjëherë pas bllokimit të fondeve për këtë bashki. Ajo tha se ky është një veprim i paprecedent dhe diçka anormale. Ademi shtoi se presim një përgjigje nga ministria e financave dhe beson në një zgjidhje të këtij problemi.

Sipas Ademit, kjo është një periudhë tranzitore, por do të veprohet sipas ligjit.

Për Ademin, qytetarëve shkodranë dhe të gjithë Shqipërisë duhet t’u krijohen kushtet për të zgjedhur mbi parimet demokratike.

Lexoni dhe kete

LULZIM BASHA, TAKIME ME BIZNESE NË ZONËN E VELIPOJËS

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takime me biznese në zonën e Velipojës. …