Thursday , 22 August 2019

BLLOKIMI I TENDERAVE PER BASHKITE, REAGON ADEMI

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, e ka cilësuar të paligjshëm dhe anti-kushtetues vendimin e fundit të Këshillit të Ministrave. Një vendim që ndalon bashkitë të shpallin çfarëdo proçedurë prokurimi duke filluar nga 1 qershori deri në datën e zgjedhjeve.

Ademi tha se ky do të ishte një rast i mirë për ta çuar në Gjykatë Kushtetuese.

Ajo kërkoi që kryeministri Rama ta tërheq mbrapsht këtë vendim.

Lexoni dhe kete

BARDH SPAHIA – RAMËS: MOS E PROVOKO SHKODRËN!

Edhe ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i …