Monday , 27 January 2020

Banoret e NenShkodres bllokojne aksin Shkoder- Tirane, perleshje me policine

Këtë herë kanë bllokuar aksin nacional Shkoder- Tiranë për disa minuta, ndërsa ndërhyrja e policisë ka shkaktuar edhe përleshje sporadike në mes protestuesve dhe forcave blu.

Banoret e zonës së NënShkodres kane protestuar serish kete te shtune pasi kerkesat e tyre nuk jane marre parasysh nga qeveria.

E ndërkohë protestuesit I bëjnë të ditur partisë socialiste se pergjigjen e kesaj zone do ta marrë me 21 Qershor, nqs nuk do të shpërndajë dëmshpërblimin.

Kerkesat e tyre vijojne te jene te njejtat demshperblim per permbytjet e vitit 2010-2011. Ndersa kane paralajmeruar te tjera protesta masive nese nuk do te kete reagim nga qeveria.

Lexoni dhe kete

DEBATE PËR KINEMA “MILLENIUM” NË SHKODËR

NjĂ« temĂ« qĂ« solli debate nĂ« mbledhjen e pasditĂ«s tĂ« sĂ« mĂ«rkurĂ«s nĂ« KĂ«shillin Bashkiak …