Deputeti i PS, Ben Blushi, duke hyre ne nje seance parlamentare, ku eshte debatuar ne lidhje me Progres Raportin e Komisionit Europian./r/n/r/nLawmaker, Ben Blushi, during a parliamentary session.

BLUSHI: NJEREZ PA MERITA PO NGRIHEN NE PIEDESTAL

Ne Lezhe Ben Blushi u shfaq vetem si shkrimtar. Ai ishte ne kete qytet per te prezantuar librin e tij “Kandidati”. Nuk ishin te paket ata qe e priten ne sallen e biblotekes ne Lezhe, ndoshta duke pritur nje tjeter mesazh prej tij. Pak fjale nga drejtoresha e biblotekes si pritese e ketij aktiviteti dhe kritiku Behar Gjoka, e me pas e gjithe vemendja i dedikohet asaj cfare Blushi do te thoshte.
Ndonese konfirmoi se nuk do te kishte asnje lajm per gazetaret, Blushi nuk e shmangu dot perfrazimin e situates ne te cilen ndodhet vendi. Ai foli edhe per individe qe ndonese nuk kane asnje merite dhe jane kunder interasave te vendit, serish po ngrihen ne piedestal.
Ne prezantimin e librit “Kandidati” te Ben Blushit munguan perfaqesuesit politik edhe pse jane dashamires te librit, por sigurisht qe do te analizojne ate cfare Blushi deklaroi edhe ne Lezhe.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …