Deputeti i PS, Ben Blushi, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku eshte miratuar pa pranine e opozites shtyrja e reformes territoriale deri ne 31 korrik.

BLUSHI: RAMES SI TAKON TE CAKTOJE DO TE KETE APO JO ZGJEDHJE

Ben Blushi i ka konsideruar deklaratat e Edi Rames pr garn pr kreun e PS si nj gaf e tij pasi ai vet sht kandidat dhe si i till nuk ka tagrin t flas as pr procesin e votimit ose jo.

Po ashtu zgjedhjet nuk i cakton ai q sht kandidat por sht Asambleja e PS ajo q e vendos nj gj t till.

Ndrkohe deklarimet e deputetve t tjer se n PS nuk ka gar pr kryetar edhe ata kan br gaf duke u nxituar. Ramn e ka shigjetuar si te ngutshem dhe se ka frike t hyj n kto zgjedhje.

Blushi: Ka kongres, q do t thot se ka edhe zgjedhje dhe kjo nnkupton q zgjedhjet nuk i cakton ai q sht kandidat. N kt rast Edi Rama sht nj nga kandidatt, sipas ligjit, pra nuk ka asnj t drejt t prcaktoj do t ket apo nuk do t ket zgjedhje, kush do t jen kandidatet, kur do mbahen zgjedhjet dhe si do t mbahen dhe kush do ti numroj votat. Edi Rama nuk e ka kt t drejt. sht nj kandidat me gar sipas statutit n fuqi t PS dhe duke i shkuar strikt statutit, ose ligjit do t thot q un kam t drejt. T gjith ata q lexojn n kt mnyr statutin e PS kan t drejt dhe e drejta nuk matet me numra. Vendimet merren me numra. Kushdo q ka thn se nuk ka zgjedhje ka br nj gaf dhe ktu nuk e kam fare fjaln pr Edi Ramn sepse ai e ka shtje paranoje. Un po flas pr njerz t arsyeshm. Edi Rama ka cshtje paranoje, por ka edhe nj problem konkurrence. Dyshoj q ka frik t hyj n kto zgjedhje.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …