Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

Bojkoti i mesimit, reagon Berisha dhe Topalli

Por pas protestes se nxenesve t shkolls s mesme t prgjithshme 28 Nntori ka reaguar edhe ish kryeministri i Shqipris Sali Berisha. N nj status n FB, ish kryeministri thekson se Gjimnazistet e Shkodres ne proteste ne mbrojtje te vlerave ne arsimin tone! m pas vijon: sot te gjithe nxeneset dhe nxenesit e Gjimnazit 28 Nentori ne Shkoder braktisen bankat dhe klasat e tyre dhe dolen ne nje proteste – mision, ne mbrojtje te vlerava te arsimit tone nga “aleanca e qelbesirave” dhe revanshi i shtetit te tyre policor. Ata sot po protestojne pasi dite me pare ata me nje peticion kane kundershtuar largimin nga detyra pa asnje motivacion te drejtoreshes se gjimnazit, nje zonje e respektuar jo vetem nga ata por nga mbare qytetit. Natyrisht peticioni i tyre eshte hedhur ne kosh te letrave nga qeveritaret, ndaj dhe ata sot jane te gjithe ne rruge. Ndrkoh postimi I ish kryeministrit mbyllet duke I drejtuar nj thirrje t gjith gjimnazistve t shkollave t Shkodres dhe mbar shqipris Ju bej thirrje te gjithe gjimnazisteve te Shkodres dhe te mbare Shqiperise, prinderve te tyre, te frymezohen nga shembulli i gjimnazisteve ne proteste dhe te mbrojne arsimin, arritjet, vlerat e tij e te mos lejojne shkaterrimin e tij nga klika Rama – Meta. Protesta dhe vetem protesta eshte rruga per te ndalur revanshin e shtetit te tyre policor!

Por n lidhje me bojkotin e msimit nga ana e nxnsve t 28 Nntorit ka reaguar nprmjet facebookut edhe deputetja e PD- s n metropolin verior, Jozefina Topalli. Urdheri i Rames per te hequr nga puna mesuesit dhe per t’i zevendesuar me militantet e tij ka ngritur ne proteste gjimnazistet! Dhe nuk eshte rastesi qe protesta filloi pikerisht nga gjimnazi” 28 Nentori” ne Shkoder! Nga ky gjimnaz ka filluar edhe protesta e pare kunder komunizmit! Nje gjueti te tille shtrigash kundra mesuesve nuk e ka bere as Enveri, te pakten ne vitet e para. thekson ish kryeparlamentarja n njrin postim.

Ndrkoh pas disa minutash n nj tjetr postim Topalli deklaron Krenare per gjimnazistet e Shkodres, qe nuk pranojne te jetojne ne “Fermen e Kafsheve” te Edi Rames!Qytetare, ngrijeni zerin per cdo padrejtesi qe ju behet nga pushteti! Frymezohuni nga te rinjte e Shkodres, qe po protestojne si europiane te vertete kunder largimit politik te drejtoreshes se shkolles se tyre!Ne proteste kunder mashtrimit! Mos e lejoni Edi Ramen ta ktheje Shqiperine ne “Fermen e Kafsheve”

Lexoni dhe kete

BAJRAM BEGAJ PËR PRESIDENT I RI I SHQIPËRISË

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, gjeneralmajor Bajram Begaj, është …