Friday , 27 November 2020

BOKS: T SHTUNN DHE T DIELN KUPA N SHKODR

T shtunn dhe t dieln n Shkodr do t zhvillohen finalet e Kups s Shqipris n boks. Finale kto q priten me interes sepse do ket nj gar t fort n mes ekipeve pjesmarrse pr ta fituar kt trofe ndrkoh q pr trajnerin e Vllaznis Zef Gjoni, m shum sesa luft pr fitoren e kups si ekip, do t ket ndeshja e peshs 75 kilogram n mes boksierit t tij Arjon Kajoshi dhe atij t Tirans Alban Beqiri. Nj sfid e cila shkaktoi shum polemika n kampionat dhe tashm duket se sht koha pr revansh.

Sfidat q do t zhvillohen n pallatin e sportit “Qazim Dervishi” pr dy dit me rradh, natyrisht q priten me interes nga sportdashsit shkodran sepse do ket prballje t bukura t sportistve m t mir t vendit dhe natyrisht q n fund do duartrokiten m t mirt e ktij aktiviteti t fundit pr kt vit n sportin e boksit.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 5 – 0 NDAJ AKADEMISË SË FUTBOLLIT

Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe tashme eshte ngjitur ne kuoten …