BORCHARD: PALET TE ULEN NE DIALOG

Ambasadori i OSBE-se ne vendin tone Bernd Borchard ka folur per krizen politike ne vend. Ai u shpreh se ne po tentojme ne cdo forme te ulim palet per dialog dhe inkurarojme te gjitha forcat te marrin pjese ne zgjedhje.

Lidhur me zgjedhjet pa opoziten tha qe nuk mund te parashikoje te ardhmen. Ndersa sa i perket legjitimitetit te kuvendit u shpreh se zgjedhjet e 2017 jane njohur nga gjitha partite me komisioner ne keto zgjedhje.

Ambasadori Borchard ishte i pranishem ne Shkoder ne nje leksion te hapur me studentet e Universitetit “Luigj Gurakuqi”.

Lexoni dhe kete

ULQINAKU: RAMA DHE RILINDJA JANE TASHME E SHKUARA E ZEZE E KETIJ VENDI

Nga Izmira UlqinakuFryma e shpresës dhe e besimit te Partia Demokratike dhe opozita ndjehet në …