Monday , 26 October 2020

BORDI I VLLAZNISĖ GARANTON FINANCAT PĖR MERKATON

Vllaznia e sezonit tė ri duhet tė nisė punė sa mė shpejt. Ky ėshtė konkluzioni I dalė nga mbledhja e djeshme e Bordit Mbikėqyrės tė klubit shkodran. Pjesmarrės nė kėtė mbledhje kanė qenė tė pesė anėtarėt e tij dhe pikėrisht kryetari Shpėtim Quku si dhe anėtarėt Mark Laloshi, Sytki Muēa, Beniamin Nako dhe Admir Teli. Pėrpara tyre ka qenė administratori I klubit Astrit Gjyrezi dhe tė gjithė sėbashku kanė diskutuar pėr atė se ēfarė ka ndodhur deri mė tani por edhe se ēfarė do tė bėhet pėr tė ardhmen. Madje, kjo e fundit ka qenė tema mė e nxehtė, ndonėse objekti kryesor I kėsaj mbledhje nuk ka qenė kjo gjė,  sėrish njė ēėshtje e tillė ka qenė temė kryesore e diskutimeve tė bėra nga anėtarėt e tij.

Qėllimi kryesor I mbledhjes sė Bordit ka qenė analiza financiare e pesėmujorit tė parė tė kėtij viti dhe anėtarėt e tij janė njohur me tė gjitha shpenzimet e bėra gjatė kėsaj periudhe. Po ashtu, ėshtė diskutuar edhe pėr pjesėn e mbetur tė fondit prej 500 milionė lekėsh qė Kėshilli Bashkiak Shkodėr ka miratuar nė muajin prill pėr klubin e futbollit Vllaznia.

Pėr momentin nuk duket tė ketė asnjė alternativė pėr afrimin e ndonjė biznesmeni pėr marrjen e drejtimit tė klubit dhe si rrjedhojė, I vetmi investitor do tė jetė sėrish institucioni I Bashkisė Shkodėr. Thjesht do tė punohet mė shumė me marketingun dhe thithjen e donatorėve pėr tė plotėsuar nevojat qė do tė ketė skuadra pėr merkaton. Konkluzioni I pėrgjithshėm I mbledhjes sė djeshme ka qenė padyshim fillimi I punės pėr ndėrtimin e njė skuadre dinjitoze pėr sezonin e ri dhe pėr kėtė arsye, janė ngarkuar drejtuesit e klubit dhe ata tė stafit teknik pėr tė gjetur lojtarėt e duhur nė merkato.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PƋRBALLƋ KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mƋsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …