Bordi s’mblidhet. Raineri “ne doren” e Lukes

Pavarėsisht zhurmės qė ishte krijuar rreth tij, Baldo Raineri duket se do tė vazhdojė tė jetė sėrish trajner i Vllaznisė. Ai nė fakt, nisur edhe nga ajo ēfarė ka dėgjuar tė flitet rreth tij kėto ditėt e fundit, pas ndeshjes me Kukėsin e kishte pranuar qė ishte shumė pranė shkarkimit. Por nė fakt nuk do tė ndodhė kėshtu. Ditėn e enjte pritej qė tė zhvillohej mbledhja e Bordit Mbikėqyrės tė klubit e paralajmėruar pėr tė marrė nė diskutim fatin e trajnerit por nuk ka ndodhur kėshtu.

Kryetari i kėtij Bordi Xhevdet Amuli ka bėrė tė ditur se nuk do ketė mbledhje dhe pėr ēėshtjen e trajnerit do tė vendosė presidenca. Presidenca nė kėtė rast ėshtė kryebashkiaku Lorenc Luka dhe ai do jetė njeriu qė do tė vendosė pėr kėtė ēėshtje. Por nė fakt, numri 1 i Bashkisė Shkodėr ka qenė vazhdimisht njė nga njerėzit mbėshtetės tė trajnerit italian dhe ka tė ngjarė tė mos vendosė pėr shkarkimin e Rainerit.

Barazimi i fundit me Kukėsin ka normalizuar disi situatėn dhe pėr mė tepėr Vllaznia ėshtė nė prag tė ndeshjes sė rradhės me Apoloninė e cila ėshtė shumė e rėndėsishme dhe ndryshimi i trajnerit nė kėtė periudhė nuk do ishte shumė normale. Kjo ngaqė klubi nuk ka as njė zėvendėstrajner qė e njeh mirė skuadrėn dhe mund t’i besohet atij drejtimi i skuadrės e pėr kėtė arsye, nuk mendohet tė ketė ndonjė zhvillim tjetėr. Raineri nė kėtė mėnyrė pritet tė vazhdojė punėn tek Vllaznia sepse ka qenė i vendosur pėr ta bėrė kėtė gjė ngaqė mendon se ka ende se ēfarė t’i japė kėsaj skuadre.

Lexoni dhe kete

XHAFERI TAKON LOJTARƋT E VLLAZNISƋ. PREMTON MBƋSHTETJE

VetĆ«m pak orĆ« pas zyrtarizimit tĆ« marrĆ«veshjes sĆ« bashkĆ«punimit nĆ« mes tij dhe BashkisĆ« ShkodĆ«r …