Saturday , 20 April 2019

BRAÇE: ZGJEDHJET DO BEHEN ME OSE PA OPOZITEN

Ne zgjedhje do te jemi me kete apo opozite tjeter. Ky ishte mesazhi i perseritur i zevendes kryeministrit Erjon Brace sot nga Shkodra, gjate inspektimit qe beri ne zyren e punes.

Brace hodhi kritika edhe per kryebashkiaken e Shkodres Voltana Ademi per te cilen tha se tha se Ademi e ka shkaterruar kete qytet me ndertime pa leje edhe ne zonat muzeale.

Brace apeloi tek te rinjte qe te aplikojne per vende pune,pasi ne instithcione ka dica vende vakant,e per kete duhet vetem zotesi tha Brace e jo teser partie. Zevendes kryeministri ka paralajmeruar drejtoret ne cdo qark,nese nuk e bejne si duhet punen,do te shkarkohen menjehere.

Lexoni dhe kete

ULQINAKU: TE PROTESTOJME PER TE OFRUAR ZGJIDHJE PER SHQIPTARET

Përveç deklaratës së Partisë Demokratike dega Shkodër, edhe ish-deputetja e PD Izmira Ulqinaku bëri thirrje …