BRESHERI KALLASHNIKOVI NE DREJTIM TE NJE LOKALE

Njė ngjarje e rėndė ka ndodhur mbrėmjen e sė martes nė qytetin e Shkodres, ku disa persona ende tė paidentifikuar kanė qėlluar me breshėri kallashnikovi nė drejtim tė njė lokali nė katin e pare tė njė banese 3 katėshe. Ngjarja ka ndodhur rreth orės 20:15 nė lagjen Dracin tė Shkodrės nė lokalin e Anton Logut. Pavarėsisht breshėrisė sė kallashnikovit fatmirėsisht nuk ka patur dėme nė njerėz.

Me tė marrė njoftimin forca tė shumta tė policisė kanė mbėrritur nė vendngjarje ndėrsa sipas policisė nga tė shtenat nuk raportohen tė lėnduar por vetem deme materiale. Policia qė mbėrriti nė vendngjarje nisi hetimet ku po merr nė pyetje personat qė ndodheshin nė lokal, pasi dyshohet se shenjestra ishte pikėrisht pronari i lokalit. Sipas grupit hetimor dyshohet se njėri prej pjestarėve tė familjes Logu tė ketė patur njė konflikt me disa pėrsona gjatė orėve tė pasdites, ndėrsa kėto tė fundit kanė ardhur pranė lokalit tė Anton Logut dhe kanė qėlluar me breshėri kallashnikovi nė drejtim tė lokalit dhe banesės brenda tė cilit ndodheshin disa pėrsona. Autorėt janė larguar menjėherė nga vendi i ngjarjes ndėrsa forca tė shumta policie janė vėnė nė ndjekje tė tyre pėr tė bėrė prangosjen e tyre.

Edhe pse banesa gjendet nė rrugė kryesore autorėt janė favorizuar edhe nga errėsira pėr tu larguar nga vendi I ngjarjes. Si prove materiale janė gjetur gėzhojat e plumbave, ndėrsa vijojnė hetimet pėr zbardhjen e plotė tė kėsaj ngjarje.

 

Lexoni dhe kete

“ARREST ME BURG” PƋR FABIAN VUKAJ

Gjykata e ShkodrĆ«s ka lĆ«nĆ« nĆ« burg 55 vjeƧarin Fabian Vukaj i cili ka vrarĆ« …