Monday , 17 January 2022

BRESHĖRI PLUMBASH NĖ ZYRAT E KOMUNĖS BLINISHT

Breshėri automatiku janė lėshuar mbi zyrat e komunės Blinisht nė Lezhė, por fatmirėsisht duke shkaktuar vetėm dėme materiale. Ngjarja ėshtė regjistruar rreth orės 2 e 30 minuta tė ditės sė sotme, ndėrsa mbeten tė paqarta motivet dhe personat qė e shkaktuan kėtė incident. Nė epiqendėr tė plumbave ka qenė zyra e kryetarit tė kėsaj njėsie vendore Jak Zhuba, ndėrsa plumbat kanė pėrshkuar njė pjesė tė madhe tė fasadės sė godinės. Kanė qenė banorėt e zonės qė kanė lajmėruar menjėherė policinė pėr incidentin, ndėrsa kėta tė fundit nisėn edhe hetimet pėr tė zbardhur ngjarjen. Ekspertėt e policisė kanė konstatuar njė numėr tė madh gėzhojash nė afėrsi tė komunės sė Blinishtit, por blutė e Lezhės nuk kanė mundur ende qė tė identifikojnė autorėt e mundshėm, tė cilėt janė favorizuar edhe nga errėsira per t’u larguar menjėhere pasi kanė qėlluar nė drejtim tė komunės. Sulmi ndaj zyrave tė komunės Blinisht vjen njė ditė pasi policia ndaloi nėn akuzėn e kundėrshtimit tė forcave tė rendit kreun e kėsaj njėsie vendore Jak Zhuba.

Lexoni dhe kete

AVOKATƋT E LEZHƋS KUNDƋR HARTƋS SƋ RE GJYQƋSORE

Edhe avokatĆ«t e LezhĆ«s kundĆ«shtojnĆ« projektin e hartĆ«s sĆ« re gjyqĆ«sore, e cila parashikon shkrirjen …