Thursday , 23 November 2017

BSPSH, NE NDERMARRJE NUK PLOTESOHEN KUSHTET TEKNIKE TE PUNONJESVE

Kleotos Çeliku i cili humbi jeten 3 dite me pare teksa ishte ne krye te detyres, ne shume raste ka punuar pa patur kushtet teknike te duhura. Kjo behet e ditur nga Bashkimi i sindikatave te pavarura rajoni Shkoder, teksa thone se shume ndermarrje nuk respektojne ligjin per mbrojtjen e punonjesve.

Tuka u ben thirrje te gjitha ndermarrjeve qe te plotesojne kushtet teknike, ndersa apelon edhe drejt punonjesve qe te mos pranojne punesim pa patur kushte.

Reagimi i Sindikates vjen pas humbjes se jetes te punonjesit te ndermarrjes ujesjelles-kanalizime, ku punonjesi ishte edhe pjese e sindikates.

Lexoni dhe kete

LEZHE, QENDER KOMUNITARE PER ROMET DHE EGJIPTIANET

Lezha tashmë do të ketë një qender komuninatare miltifunsionale e cila do të jetë në …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin