BSPSH: Protesta ne te te gjithe vendin!

Jo vetm kryeqyteti do ti bashkohet protestave kundr rritjes s mimit t energjis, por e gjith Shqipria. Kreu i Sindikatave t Shqipris, Gzim Kalaja I beri thirrje qytetareve shkodran qe te marrin pjese ne protesten e 22 Nentorit kunder rritjes se taksave dhe mimit t energjis.

Nga ana tjeter Kalaja ka kerkuar amnisti per familjet qe nuk kane mundesi per te paguar energjine elektrike. BSPSH u shpreh kunder reformes ne arsim

Sipas BSPSH qytetar t shumt kan paralajmruar daljen n protesta kunder rritjes se mimit t energjis, taksave,dhe rritjes s mallrave baz t konsumit.

Lexoni dhe kete

DESHTON MBLEDHJA E ASAMBLESE SE PERGJITHSHME TE VLLAZNISE

Ka dështuar mbledhja e Asamblesë së Përgjithshme të Vllaznisë, e planifikuar për tu zhvilluar këtë …