Wednesday , 24 January 2018

BSPSH: Protesta ne te te gjithe vendin!

Jo vetėm kryeqyteti do t’i bashkohet protestave kundėr rritjes sė ēmimit tė energjisė, por e gjithė Shqipėria. Kreu i Sindikatave tė Shqipėrisė, Gėzim Kalaja I beri thirrje qytetareve shkodran qe te marrin pjese ne protesten e 22 Nentorit kunder rritjes se taksave dhe ēmimit tė energjisė.

Nga ana tjeter Kalaja ka kerkuar amnisti per familjet qe nuk kane mundesi per te paguar energjine elektrike. BSPSH u shpreh kunder reformes ne arsim

Sipas BSPSH qytetarė tė shumtė kanė paralajmėruar daljen nė protesta kunder rritjes se ēmimit tė energjisė, taksave,dhe  rritjes sė mallrave bazė tė konsumit.

Lexoni dhe kete

ā€MUNGESA E KRYEBASHKIAKUT MARINAJ, FYERJE NDAJ MALESOREVEā€

Keshilltarja e djathte ne Keshillin Bashkiak Malesi e Madhe. Mimoza Rexhvelaj ka komentuar mungesen e …