Tuesday , 18 December 2018

BUDVA, SHQIPTARI AKSIDENTON 5 TURISTE!

Pesė turistė nė Budva ne Mal te Zi mbeten te plagosur  nga nje automjet me targa shqiptare. Sipas deshmitareve ne vendngjarje drejtuesi i mjetit I ka  goditur me makinen e tij “Porsche Cayenne” turistet ndėrsa ishin nė trotuar.

Shtetas shqiptar L.M (1982) pėr arsye tė panjohura ka humbur kontrollin e makinės dhe ka kaluar mbi  trotuar, ne te cilin ndodheshin rreth 20 turistė tė cilėt ishin duke u kthyer nga plazhi “sllovenska pllazha”.

Per pasoje 5 prej tyre kane mbetur te plagosur. Menjwherw pas aksidentit  drejtuesi i mjetit .wshtw  larguar ne drejtim tė panjohur, ndėrsa policia e arrestoi personin tjeter qė ishte nė makin. Policia aktualisht ėshtė nė kėrkim pėr L.M nga Shqiperia. Tė plagosurit janė transportuar menjėherė nė spitalin e Kotorrit

Lexoni dhe kete

KRYETARI I PD-se LULZIM BASHA, TAKIM NE RRESHEN

Kryetari i PartisĆ« Demokratike Lulzim Basha tha nga RrĆ«sheni, se vendi nuk do tĆ« bĆ«jĆ« …